یونهاپ: به کودکان کره شمالی آموزش تنفر از آمریکا داده می شود

[ad_1]


به گزارش تیترشهر : خبرگزاری کره جنوبی در گزارشی از برگزاری دوره های آموزشی ویژه برای کودکان کره شمالی خبر داد که در آنها به آنان آموخته می شود باید از آمریکا تنفر داشته باشند. خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد که این دوره‌ها در موزه ای در روستای سینچون کره شمالی برگزار می شود و در آن کودکان و نوجوانان در حال فراگیری تاریخ روابط کره شمالی و آمریکا با اهدافی خاص هستند.

همچنین اعلام شده که در این موزه به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شود که آمریکایی ها شکنجه گر و به دنبال جنگ هستند، به کشورهای دیگر یورش می برند و علاوه بر داشتن تاریخی مملو از اشتباهات؛ ناقض حضور بشرند.

گزارش همچنین یادآور شده است که در آموزش های میدانی هم که به کودکان در اطراف شهر پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی داده می شود، آنها می آموزند که چطور باید ضد آمریکایی باشند.

یونهاپ می نویسد: اگرچه بسیاری از کودکان کره شمالی هرگز با چشمان خود یک آمریکایی را ندیده اند اما در موزه سینچون به آنها گفته می شود که یک آمریکایی فردی خائن و خطرناک است. 

این اتفاقات در حالی می افتد که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا سیاست سرسختانه ای در قبال کره شمالی دارد و در اجلاس سران «گروه بیست» در آلمان بار دیگر خواستار افزودن بر فشارها بخصوص در زمینه اقتصادی علیه پیونگ یانگ شده است.

کره شمالی نیز همواره تاکید کرده که راهبردهای آمریکا در طول چند دهه گذشته در قبال این کشور بسیار خصمانه بوده و باعث تیرگی مناسبات میان آنها شده است و به همین خاطر این کشور باید برای پایان دادن به شرایط موجود، مناسبات خصمانه با پیونگ یانگ را کنار بگذارد.

تحلیلگران بر این باورند که روابط دو کشور در حال حاضر بسیار تیره است و هر دو طرف به ابتکارهای نظامی و موشکی روی آورده اند.

اگرچه ترامپ می گوید فشارها بر کره شمالی بیشتر خواهد شد اما مشخص نیست که چه حربه ای در کار خواهد بود زیرا تحریم ها مدت هاست بر این کشور اعمال می شود.

منبع:ایرنا 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *