بداهه‌ نوازی در تالار رودکی

[ad_1]


به گزارش تیترشهر :  کنسرت بداهه نوازی تنبور، کمانچه پنج سیم و سازهای کوبه‌ای، پنجم و ششم مرداد در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.در این کنسرت «حمیدرضا آفریده» نوازنده کمانچه پنج سیم و قیچک سوپرانو، رضا علی آبادی نوازنده تنبور و حسین صالحی نوازنده سازهای کوبه‌ای به اجرا خواهند پرداخت.

بنابر اعلام روز دوشنبه روابط عمومی تالار رودکی آفریده درباره‌ این برنامه گفت: اجرای پیش رو بر پایه بداهه نوازی بنا شده و فضای کلی کنسرت بر این محور است؛ در واقع فضا و بیشتر اتفاقاتی که در این اجرا به گوش شنوندگان می‌رسانیم به صورت آنی بوده و تنها هماهنگی بین من و «رضا علی آبادی» نوازنده تنبور در شروع قطعات است و تمامی جملات و اتفاقات بداهه خواهد بود.

وی افزود: در این اجرا سازهای کوبه‌ای بسیار مختلف بوده و از پرکاشن‌های ایرانی و غربی بسیار متنوعی استفاده شده که به فضای فکری من و نوازنده تنبور کمک خواهد کرد و حتی استفاده این سازها هم در اختیار نوازنده کوبه‌ای بوده که هر کجا بستگی به فضا و بداهه ای که ما اجرا می کنم ترکیب سازها را انجام بدهد.

وی اضافه کرد: می‌توان گفت این اجرا جزو معدود اجراهایی است که از ساز کمانچه پنج سیم استفاده خواهیم کرد. این ساز از لحاظ محدوده صدایی نسبت به کمانچه رایج بم تر و رنگ دیگری نسبت به این ساز خواهد داشت.

نوازنده کمانچه پنج سیم اظهار داشت: برای این کنسرت دو بخش را در نظر گرفتیم که هر بخش نسبت فضای آن با قسمت دیگر تفاوت بسیاری دارد، بخش نخست کنسرت نسبتا کلاسیک و بخش دوم نسبتا آزاد است ما محدود به فضایی که رایج است نبودیم و شنونده در این کنسرت با دو تفکر روبرو می‌شود.

منبع:ایرنا 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *